Boya Servisi

Aracınızda trafik kazaları, küçük sürtmeler ve çizikler sonucu oluşan hasarlar oto boya departmanımızla artık sorun olmaktan çıkıyor.

Tekno Otomotiv tarafından verilen bir diğer önemli hizmet de aracınızda trafik kazaları, küçük sürtmeler ve çizikler sonucu oluşan hasarlar oto boya departmanımızla artık sorun olmaktan çıkıyor. En kaliteli boya markaları ve boya fırınları kullanılarak uzman ekibimiz tarafından aracınız ilk günkü haline kısa zamanda kavuşturulmaktadır.

Kaporta departmanında tamir edilen yada değiştirilen dış akşamlar boyaya hazır duruma getirilmek üzere zımparalanır, formunu yitirmiş olan ürün yada araçlar kusursuz ve yüzey düzgünlüğü sağlanmış olarak orijinal şekline getirilir. Onarımı yapılamayacak şekilde çürüyen kaporta parçalarının ise değişimi yapılır.

Boya Departmanında Hangi Hizmetlerden Faydalanabilirsiniz ?

  • Lokal Boyama
  • Parça Boyama
  • Komple Oto Boyama
  • Tampon Boyama
  • Mini Onarım
  • Pasta, Cila
  • Boya Koruma

Düzeltme işlemi biten araçlar hazırlık bölümünde boyaya hazırlanmaktadır. Hazırlık bölümünde tamamen su kullanılmadan kendinden vakumlu kuru zımpara sistemi kullanılmakladır. Kullanılan kuru zımpara sistemiyle araçların zeminlerinde oksitlenmenin önüne geçilmekte ve hızlı bir hazırlık yapılmaktadır. Hazırlık aşamasında kullanılan malzemeler son sistem kullanılmaktadır.

Araç üzerinde oluşan her türlü boya hasarları RENK BİLGİSAYARI yardımı ile herhangi bir ton farklılığı olmaksızın, tüm OPAK ve METALİK renklerde FIRINLI BOYAMA SİSTEMİ ile giderilir. Fırınlı boyama sistemi, boyama işleminin tozsuz bir ortamda yapılmasını, özel filtreler sayesinde partıkullerın boya ile etkileşime girmemesini, havadaki nem oranını minimum seviyeye indirerek boya işleminin kalitesinin arttırılmasını sağlar. Fırınlı boyama sisteminde aracın boyama işlemi bittikten sonra. 45 Dak 65*0 ısı verilerek kurutma işlemi yapılmaktadır